Поред редовног наставног програма, који у школи реализује са децом, учитељица Љиљана Соколовић из Основне школе „Никодије Стојановић Татко“, се како каже, увек труди да их научи и нечему новом што није задато и планирано.
–Како је данас Светски дан љубазности, моји прваци су још пре неколико дана за ову прилику, написали врло маштовите жеље и поруке за своје другаре, али и све нас заједно. Оне без разлике, садрже пуно лепих речи, којима нас опомињу и поручују нам, да је само мало љубазности и стрпљења потребно да се разумемо, подржимо и пребродимо ове тешке тренутке, који ће свакако проћи. Зато све оно што чинимо у било којој прилици, треба да радимо са осмехом и уз толеранцију, рекла је учитељица Соколовић.
Она је објаснила да врло радо на овај начин учи децу неким важним стварима.
–Моји прваци су били одушевљени. Иако тек уче да читају и пишу, са великом пажњом су радили на својим порукама, наравно уз помоћ својих родитеља. Врло лепе и пријатељске поруке, написали су и упутили својим старијим другарима из суседне школе, тачније другом два одељењу Основне школе „Ратко Павловић Ћићко“.
Овом врло занимљивом и креативном акцијом, учитељица Соколовић је потврдила досадашњу добру сарадњу са колегом Предрагом Аритоновићем, са којим већ дуже време учествује и у различитим хуманитарним акцијама.
Обоје су се сложили да је најважније, да су деца схватила да љубазност ништа не кошта, а много значи и исто толико може да помогне у различитим животним приликама.
–Уколико смо љубазни и други по угледу на нас могу да буду исто такви. На тај начин се ствара ланац добре енергије. Овим порукама и жељама на Светски дан љубазности, наши најмлађи су нам указали на неке свакодневне, обичне ствари које заборављамо, а које, уколико их чинимо с осмехом, могу више да вреде и више да значе свима нама. Зато будимо љубазни свуда и према свима, поручили су ученици Основне школе „Никодије Стојановић Татко“ и њихова учитељица Љиљана Соколовић.
Светски дан љубазности установљен је пре 21 годину у главном граду Јапана, Токију, из жеље неколико хуманитарних организација да се малим знацима пажње, људима око себе улепша дан и бар мало поправи расположење.