Захваљујући пројекту Града Прокупља под називом „Прилике за запошљавање и ширење пословања“, Техничка школа „15. мај“, добила је најсавременији кабинет за шивење и кројење, за реализацију редовне наствае, али и обуку одраслих.
-Наша школа спроводи овај пројекат у сарадњи са Међународном организацијом за миграције (ИОМ). Финансира га Швајцарска влада, кроз Швајцарску агенцију за развој и сарадњу (СДЦ), али један део финансира и локална самоуправа, рекла је директорка Техничке школе „15. мај“ Биљана Миленковић.
Она је додала да је вредност пројекта 121.100 франака и да пројекат траје две године, а да су партнери у њему и Друштво Рома Прокупље, Национална служба за запошљавање, филијала у Прокупљу и Техничка школа „15. мај“.
-Задатак наше школе у овом пројекту јесте да обучимо 100 полазника израђивача делова на ЦНЦ стругу глодалици и 60 полазника за кројење и шивење. Техничка школа има статус Јавно признатог организатора активности (ЈПОА) за обуку одраслих у неоформалном образовању и једини смо као такви у Топличком управном округу, истакла је директорка Миленковић.
Како је навела, кроз овај пројекат школа је добила средства за реконструкцију текстилног кабинета (4.000 франака), за куповину компјутерске опреме (4.000 франака), и намештаја (4.200 франака).
– Вредност машина које смо купили износи 14.000 франака, тако да је наш кабинет опремљен најсавременијом опремом не само у Топличком округу, већ и ширем региону.Ова учионица нам је много важна, не само због неформалног образовања, већ и због деце, која уче вештине шивења и кројења у образовном профилу четвртог степена „техничар моделар одеће“. Школа је ове године уписала трећу генерацију ученика, који ће учећи у овом образовном профилу, моћи да науче и компјутерско моделовање одеће. Имаће могућност да одећу коју моделују, доведу до циља, који су замислили, нагласила је директорка Техничке школе „15. маја“ Биљана Миленковић.
Она је посебно подвукла да сви они који заврше четворогодишње занимање „техничар моделар одеће“, могу да наставе образовање на вишим школама и факултетима, али и да се запосле.
Ученица другог разреда овог образовног профила Елена Петровић је овом приликом рекла да је задовљна знањем и вештинама, које усваја од професора и да ће по завршетку средњошколског образовања уписати студије.
Професорка практичне наставе шивења и кројења Наташа Ђорђевић је истакла да је право уживање радити у новом кабинету и на новим машинама и да ће се за сву деци, која то буду желела у оквиру редовне наставе, организовати и додатна и допунска настава.