У прокупачком Дому културе одржана је позоришна представа „Пут за Јерихон“, рађена по мотивима истоименог романа Саше Стојановића, познатог и вишеструко награђиваног лесковачког писца.
Драматизацију и режију тог комада урадио је сам писац Саша Стојановић, а улогу војника Ахмета Адемовића маестрално одиграо доајен лесковачког глумишта Драгослав Гиле Бранковић.
Радња ове необичне монодраме засноване на истинитом догађају, говори о Ахмеду Адемовићу, трубачу из лесковачког насеља Подворце, који је трубом добио Кумановску битку и за то био одликован „Карађорђевом звездом“.
Ахмет, који је био трубач у Српској војсци током Кумановске битке је прешао на непријатељску турску страну и одсвирао повлачење, да би одмах затим прешао на српску страну и одсвирао јуриш.
„Карађоршева звезда“ Ахмета је спасила 1941. године, када су га Немци извели из строја за стрељање, јер је немачки официр показао поштовање ка носиоцу тог ордена, али његова трагедија је била још већа јер су у том стрељачком строју оставили оба његова сина.
Ова карактерна и тешка монодрама са елементима античке трагедије, као и живот, проткана је тугом, када Ахмет говори о својим синовима и на моменте смехом, када прича смешне детаље из живота Рома, оставила је јак утисак на прокупачку публику.
Монодрама „Пут за Јерихон“, приказама је у склопу обележавања великог јубилеја 110. година од мобилизације Гвозденог пука који се борио у Балканским ратовима и Првом светском рату, као најодликованија и најелитнија војна јединице Српске војске. Представи је као представник Града Прокупља, организатора ове државне манифестације, присуствовала и члан прокупачког Градског већа Милица Ерић.
Битка код Куманова била је фронтовска и добијена је захваљујући храбрости војника и официра Прве српске армије, који су напад турских трупа успели да одбију изненада. Турска Вардарска армија била је разбијена и повукла се ка Скопљу, Штипу и Велесу.
Велика победа код Куманова била је прва српска победа у Првом балканском рату и означила је скори крај турске владавине на Балкану. И Србија је после више од 500 година поново овладала Косовом, а после Кумановске битке ушла је и у Скопље, престоницу Српског царства из 14. века.