У Народном музеју Топлице отворена је изложба предмета „Дародавци музеју од 1946. године до данас“, аутора историчара Дарака Жарића.
-Изложено је доста предмета, који су нашој установи поклоњени 60, 70 и 80 година, али и оних које смо добили 2015. и 2016. године. Издвојићу само неке од њих. Као најзначајнији предмети од дародаваца, које поседујемо, јесу од породице Петра Бојовића, која се по ослобођењу од Турака доселила у Горњу Коњушу. Ту су и некада важни предмети породице доктора Војислава Стојановића, оснивача Кардио васкуларне клинике у Београду. Лепо је видети и медаље и трофеје нашег познатог боксера, вицешампиона света Братислава Ристића Ћурета, али и његов златан сат, који му је поклонио Мате Парлов. Потомак породице поручника Добривоја Џивџановића Даринка Симић, поклонила нам је медаље, одликовања и фотографије, које приказују значајне догађаје ове породице. Врло леп сто и две столице Момчила Будића, из периода између два светска рата, нашле су место на овој изложби наших дародаваца, издвојио је историчар Дарко Жарић, само неке од предмета, који заузимају важно место у овој поставци.
Како је навео ту је још много интересантних и важних предмета бројних дародаваца, које сви заинтересовани могу видети уколико дођу у музеј у наредних месец дана.
-Желим да кажем, да смо 90 одсто онога што се налази у Историјској, Нумизматичкој и Етнолошкој збирци нашег музеја, добили управо од дародаваца. Они су желели да ми то чувамо, али и изложимо да посетиоци имају прилику да виде многе ствари, које су биле важне њима и њиховим породицама. Морам да споменем још неке предмете и дародавце као врло значајне. Драго нам је да имамо књигу на француском језику из 1896. године војводе Петра Бојовића, затим писма Ратка Павловића Ћићка, које је поклонила његова мајка, а које је он слао девојци из Шпаније. Ту је и дневник Косте Пећанца, затим око 1500 фотографија и докумената, уредника „Топличких новина“, Слободана Озрена Несторовића. Његов фотоапарат, немачке производње између два светска рата, којим је правио фотографије 50. и 60. година, такође су нашле место на овој изложби, нагласио је аутор изложбе предмета „Дародавци музеју од 1946. до данас“, историчар Дарако Жарић.
Међу бројним дародавцима, на отврању ове врло интересантне и лепе изложбе, била је и Снежана Малешевић, која је Народном музеју Топлице, поклонила машину за шивење, сингерицу, једну од првих немачких машина.
-Драго ми је да је предмет, који сам ја поклонила прокупачком Музеју део ове лепе поставке. Машина за шивење, која се сада налази у простору ове установе културе, мојој породици Станковић је веома значила. Она је отхранила моје родитеље, мене и моју сестру и брата. Нисмо учили кројачки занат, машина је стајала дуго код мене и ја сам пожелела да буде у музеју. Поред машине за шивење, поклонила сам и диплому свог оца Александра Станковића из 1938. године, који је био један од чланова Друштва „Југ Богдан“ у Прокупљу и свирао је тромбон.
Из прокупачког Музеја позивају све заинтересоване да дођу и виде изложбу,која ће трајати наредних месец дана. Они поручују, да сви они који желе, могу и да поклоне музеју своје вредне предмете, који ће овде бити чувани на најбољи могући начин, али и излагани, тако да и други могу да их виде.