Одборници Скупштине општине Прокупље разматрали су и усвојили више од педесет тачака које су се нашле на дневном реду 23. седнице локалног парламента.
Председник Општине Прокупље Мирољуб Пауновић је на самом почетку заседања упознао одборнике са информацијом о поплавама које су задесиле општину Прокупље у суботу,28. марта .
-И овог пута поплава нас није поштедела,тако да смо одмах прогласили ванредно стање и увели 24 дежурство Општинског штаба и свих служби задужених за одбрану од поплава,како би заштитили грађане и имовину. Координираном акцијом ,пре свега,Општинског штаба за ванредне ситуације,Сектора за ванредне ситуације,општинских служби,јавних комуналних предузећа, Црвеног крста,Хитне помоћи,која је била у приправности,успели смо да заштитимо грађане и смањимо последице од поплава. Евакуисали смо житеље ромског насеља „Мала Губа“,као и око педесетак људи из Липарске улице,обезбедили им смештај,храну,средства за хигијену,одећу и обућу.Такође смо за грађане обезбедили пијаћу воду ,због загађености поплављених бунара,саопштио је председник Пауновић и истакао изузетно ангажовање стотину мештана насеља Драгања и око седамдесет волонтера ,који су несебично учествовали у акцији одбране од поплава.
Од поплавног таласа реке Топлице одбрањено је насеље Мала Губа,али је због бујице Стражавачке реке евакуисано становништво једног дела овог насеља. Интервенција је било и на путу према селу Пестишу,где је дошло до одрона.
-Спровођењем превентивних мера у протеклом периоду,знатно смо избегли веће штете од поплава. Урађена је регулација десне обале реке Топлице,од Железничког моста,поред градског гробља,у дужини од 1500 метара,очишћено је речно корито и постављени џакови,чиме је спречено плављење гробља,рекао је Мирољуб Пауновић. Према његовим речима,формирана је Комисија за процену штете од поплава ,на имовини и материјалним добрима, инфраструктури и пољопривредном земљишту,где је поплављено око 500 хектара површине.Општина Прокупље очекује помоћ републичке владе за хитну санацију поплављених објеката за становање и пружање помоћи становништву у храни,хигијенском материјалу,одећи и обући,као и за оспособљавање инфраструктуре.
У наредном периоду наставиће се са уређењем леве обале Топлице,у зони код Железничког моста,у дужини од 1500 метара. Радове ће изводити ЈП Србијавода ,уз помоћ Водопривредног центра „Морава“ Ниш,које је током марта радило на урђењу десне обале Топлице.
Овом приликом председник Пауновић је истакао да је ванредна ситуација и даље на снази због евентуалних поплава и захвалио свим учесницима који су својим несебичним радом и ангажовањем допринели одбрани од поплава на територији наше општине.
У наставку седнице разматрани су и усвојени извештаји о раду за 2014. годину и планови и програми рада јавних предузећа и установа за 2015. годину.Усвојена је Одлука о измени и допуни одлуке о локалним комуналним таксама,Предлог Одлуке о изради плана детаљне регулације „Привредна зона“ и Предлог Одлуке о изменама и допунама Одлуке о оснивању Радничког универзитета „Тихомир Станковић“.Укинута је Стручна служба месних заједница и Фонд за развој сточарства,а формиран је Буџетски фонд за развој сточарства . Ове одлуке прокоментарисао је председник Скупштине општине Прокупље Радослав Михајловић.
-Отклонили смо неправилности ,по налогу Државне ревизорске институције,доношењем одлуке о укидању Стручне службе месних заједница ,као посебног органа и Фонда за развој сточарства и формирали Буџетски фонд за развој сточарства,у складу са законом,истакао је Михајловић и додао да су сва јавна предузећа и установе у Прокупљу добиле сагласност на своје планове и програме,који су усклађени са Одлуком о буџету општине Прокупље за 2015.годину.