Традиционалан Видовдански сабор, одржан је данас на Видовдан, у Конџељу, надомак Прокупља, где су заслужним појединцима додељене Видовданске повеље.
У манастиру Светих архангела Михаила и Гаврила, у присуству великог броја житеља Топлице, свету архијерејску литургију служио је архиепископ нишки Арсеније, који је заједно са начелником Топличког управног округа лауреатима уручио признања.
Присутне грађане, међу којима су били и представници Српске православне цркве, локалних самоуправа Топличког округа, Војске Србије и МУП-а, поздравио је у име овогодишњег домаћина Видовданског сабора, Града Прокупља, градоначелник Мирослав Антовић.
-Окупљени око наше светиње данас и сутра, као и јуче, настављамо где смо стали. Настављамо свету културу и традицију наших предака, оснивача српске државе, утемељивача наше цркве, косовских јунака и свих оних који су дали препознатљив печат нашем народу. Идемо напред да би се чуо глас страдалника и победника, браниоца правде и отаџбине. Глас пркоса Топлице и Србије, кроз који звече оклопи косовских витезова, певају гусле, чује се српска труба са Цера и Колубаре и фијук метака браниоца Србије од фашиста и агресора. Наши преци су нам даривали слободу и мир исписане крвљу, а ми за будућа поколења треба да чувамо и градимо нашу државу, да наша младост у будућност може да понесе позитивне вредности наше значајне прошлости, рекао је поздрављајући окупљене око храма Светих архангела Михаила и Гаврила, градоначелник Града Прокупља Мирослав Антовић.
Начелник Топличког управног округа Златан Миљковић је овом приликом истакао да смо се данас на Видовдан сабрали на овом светом месту, да сви заједно одамо признање људима, који су својим делима, оставили неизбрисив траг у нашој заједници.
-Овај дан када славимо сећање на славне јунаке Косовске битке, кнеза Лазара, Милоша Обилића, Топлицу Милана и Ивана Косанчића, носи у себи тежину и снагу наше историје, али и надахнуће за будућност. Као што су наши преци, пре више од шест векова, стајали на пољу Косову, свесни да бране част, веру и слободу, тако и ми данас стојимо овде да одамо признање, онима, који својим делима чувају и унапређују нашу заједницу. Данас док уручујемо признања, која носе имена ових славних јунака и јунакиње, сетимо се да су дела, која препознајемо и награђујемо, одраз тих вредности. Нека вам буде на част и понос што настављате њихову традицију, што својим радом и посвећеношћу, доприносите бољитку наше заједнице. Наш задатак јесте да чувамо хероје прошлости, али и да препознајемо и славимо хероје садашњости, нагласио је Миљковић, обраћајући се окупљенима у Конџељу.
Његово Високопреосвенштенство Митрополит нишки г. Арсеније је обраћајући се данас, свима који су дошли да обележе Видовдан у Конџељу, рекао да смо се сабрали овде, да се још једном подсетимо величине и значаја овог светог места за нас, не само као пуког споменика на Косовски бој, већ као духовног и моралног васпитача нашег народа и националног бића.
-Данас смо овде у знак благодарности нашим светим прецима, косовским јунацима, који су свој живот положили за Христа, бранећи свој народ, своју веру и своје огњиште. Видовдан је велики петак наше историје, на Видовдан је наш мали народ распет на крст. Ретко је који народ постао оно што историјски јесте, преко своје највеће трагедије, као ми Срби. Као што је хришћанство оно што јесте, кроз крст Христа спаситеља, тако смо ми, Срби, то што јесмо, кроз наше Косово и наш Видовдан. Видовдан је празник српског страдања, али и празник живота. Славећи Видовдан, славећи Кнеза Лазара и све те косовске мученике, славимо победу живота над смрћу. Иако историчари, Косовски бој и косовску голготу сматрају нашим поразом, он је за нас несумњива победа. Победа зато што је мотив и циљ Кнеза Лазара и његове војске било Царство небеско, а не спашавање државе или било чега земаљског и пролазног, подвукао је Митрополит нишки г. Арсеније
Повеља „Цар Лазар“ припала је Моми Николићу, власнику „Група Моником“. Повељом „Царица Милица“ награђена је доц. др Мирјана Бојанић Ћирковић, чији научни рад је у значајној мери оријентисан ка Топлици, а јавно деловање ка афирмацији књижевности и културе Топличког округа. Повеља „Југ Богдан“, ове године додељена је песнику Душку Арсенијевићу, Прокупчанину, који је познат по текстовима, које је написао за многе музичке групе, међу којима су и Кербер, Лутајућа срца. Повеља „Косанчић Иван“, додељена је Спортском центру Куршумлија, који је уз подршку локалне самоуправе у последњих неколико година издвојио знатна средства, како за улагања у инфраструктуру, спортске терене, тако и саме опреме за спорт. Овогодишњи добитник Видовданске повеље „Милан Топлица“ је Филип Маслаковић због залагања за свој родни крај и помоћи коју пружа школи у Товрљану.
У име овогодишњих лауреата Видовданских повеља, на Видовданском сабору, захвалила се добитница „Царице Милице“ Мирјана Бојанић Ћирковић.
-Захваљујемо што сте овим повељама осветлили лица обичних људи, ваших суграђана. Надамо се да ће овакав поступак Топличког управног округа, додатно мотивисати и остале житеље, да се више и боље укључе у развој нашег краја и да се управо делима уписују у спомен, у културу сећања Топлице, рекла је овогодишња добитница Видовданске повеље „Царица Милица“
Пропратни део програма припремиле су прокупачке установе културе, а у њему су учествовали Црквени хор Свети Прокопије, хармоникаши Василије Ђорђевић и Немања Радосављевић, као и фолкорни ансамбл „Драинац“ из Блаца. Снежана Теодоропулос из Блаца је говорила своју песму „Грачаница“, а прокупачки глумци су извели рецитал по мотивима драма Милована Витезовића о Косовском боју.
Овом приликом, вредним књигама су награђени и ученици, који су били најбољи на литерарном конкурсу, који традиционално расписује Топлички управни округ поводом Видовдана. То су ученице шестог разреда, Неда Китановић, Јања Филиповић и Петра Соколовић.
Део овогодишњег обележавања Видовдана у Конџељу, била је и промоција часописа „Топлички венац“, који су читалачкој публици представили, главни и одговорни уредник Драган Огњановић и историчар кустос у Народном музеју Топлице, Маја Димић.