Народни музеј Топлице у Прокупљу и Руско географско друштво, организовало је изложбу фотографија ,,Најлепша земља”, на којој су љубитељи уметности могли да виде победничке фотографије са годишњег Сверуског фото-конкурса. Он је посвећен очувању изворне природе Русије и неговању брижљивог односа према животној средини, а једини услов учешћа на том конкурсу, јесте да су фотографије направљене у Русији. На отварању изложбе присутној публици обратили су се директор Народног музеја Топлице Љиљана Красић и проф. др Мирољуб Милинчић испред Центра Руско географског друштва у Србији.
-Руско географско друштво овај фото-конкурс организује као међународну манифестацију. У многим земљама посетиоци могу да виде природне лепоте Русије, земље, која се простире на 17 милиона километара квадратних, кроз 11 временских зона, рекли су организатори изложбе.
Од 2015. године, када је почео овај конкурс стигло је више од пола милиона фотографија, које је направило више десетина хиљада фотографа из Русије и иностранства, а које приказују лепоту те земље. Са својих 12 мора, 11 часовних зона, 10 природних зона, Русија представља неисцрпну инспирацију за фотографе.
Сваке године, конкурс има различите номинације, од подводног света Русије, преко пејзажа Бајкала, до поларних ноћи у Мурманској области. Први пут конкурс је одржан године, а радове у 14 категорија оцењује жири на челу са министром одбране Русије Сергејем Шојгуом, који је од 2009. године председник Друштва.
Руско географско друштво даје значајан допринос развоју сарадње Русије и Србије у свим областима, од науке, истраживања, образовања до културе. Реч је о једном од најстаријих географских друштава на свету, које је основано 1845. године указом цара Николаја I.
У Русији и иностранству, Руско географско друштво има више од 20.000 активних чланова, а његове главне активности су експедиције и истраживања, образовање, очување традиције и културе, објављивање књига и рад са младима.
Овој изложби у прокупачком музеју, као својеврсном часу историје и географије, присуствовали су ученици основних „9. oктобар“, „Никодије Стојановић Татко“ и „Милић Ракић Мирко“.