У оквциру манифестације „Дани европске баштине“, у Народном музеју Топлице организована је изложба поводом 100 година радија у Србији.
Обележавање јубилеја била је прилика да посетиоци разгледају радио уређаје и опрему, као и да се упознају са почецима радиа у Србији.
-Радио у Србији званично је покренут 1924. године, када је студент из Дубровника успоставио прву радио аматерску везу са својим братом, на релацији Дубровник-Београд. Исте године, октобра месеца прорадила је радио дифузна станица у Београду, у Раковици, као и радио у Бечу, Паризу, Токиу, казао је председник Радио клуба Топлица у Прокупљу, Зоран Вукајловић.
Како додаје, радио је током свог вековног постојања имао огроман информативни, културни, образовни значај, а посебно шездесетих и седамдесетих година, када је био присутан у свим порама живота и рада људи.
-Појавом телевизије радио је само наизглед губио на значају, али већ данас назире се његов препород, чему се веома радујем, напомиње Вукајловић и истиче да се радио прикључио ширењу културе на глобалном нивоу, промовишући културну баштину топличког краја широм света путем QSL кодова или такозване радио аматерске разгледнице, која се шаље кореспонденту и садржи податке о вези.
Тако су се на овој изложби нашле радио аматерске разгледнице на којима су знаменитости топличког краја, међу којима је брдо Хисар, латинска црква, панорама града, црква Свети Прокопије, Спомен парк ,,Гвоздени пук” и много других културно историјских садржаја.
У оквиру поменутих активности, у центру града, на Тргу топличких јунака, чланови Радио клуба Топлица поставили су своју опрему, антене и уређаје за комуникацију, што је била прилика да се грађани упознају са техником коју поседују и начином комуникације путем радио таласа.