Професор енглеског језика Светлана Максимовић је у Основној школи „Никодије Стојановић Татко“, у којој предаје овај предмет, одржала несвакидашњи час, у оквиру Међународног пројекта BBC-ја и Pearson издавачке куће из Велике Британије.
–Начин на који смо то урадили представља интерактивно искуство. На часу енглеског језика учествовало је пет група ученика из пет земаља света, из учионице путем Zoom платформе. Донели смо изворни енглески у учионице, повезали смо се са ученицима неколико земаља, као што су Украјина, Пољска, Белорусија, Хрватска и Турскa. Ученици су у директном разговору могли да се упознају са другарима из различитих земаља, али и прошире своја знања из енглеског језика. Час је уживо, онлајн водио предавач, Michael Brand, а ја сам била у учионици, рекла је проф. др Светлана Максимовић.
Према њеним речима, ово је била идеална прилика да се у учионици чује британска варијанта енглеског језика, а такође и стекну нова, модерна искуства у настави.
–Захвалност дугујемо пре свега Pearson издавачкој кући, али и BBC од којих и потиче ова идеја за развијање светског пројекта, у оквиру којег се повезују нације, како културолошки, тако и едукативно, али и међусобном комуникацијом. Сматрам ово искуство значајним и за себе и за своје ученике, јер се комуникативне вештине доводе на један виши ниво, деца уче да опуштеније користе језик и уче се дијалогу, али и различитостима, истакла је Максимовић.
Она је објаснила да коришћење најновијих приступа и метода у учењу, треба да буде циљ сваког наставника, како би се ученици мотивисали за рад.
–Наставићемо да и даље сарађујемо са Pearson издавачком кућом и BBC, па ћемо тако и у априлу месецу имати неколико оваквих часова са петим разредом. Као потврду да смо учествовали и дали допринос овом пројекту, ученици, наставник и школа добили су сертификате, нагласила је професорка.
Она је нагласила да и уколико се буде прешло на онлајн наставу, ништа неће пореметити овај пројекат, јер је осмишљен да ученици могу и индивидуално да присуствују и часовима онлајн, са још око 500 другара широм планете.
Ово потврђује да ништа не може да спречи добру комуникацију и жељу за учењем и учествовањем у овом великом пројекту.
-Неизмерно сам захвална својој школи на пруженој могућности, да све иновације које се дешавају у свету, применим у учионици и на тај начин допринесем квалитетнијој настави, нагласила је професор Светлана Максимовић.