На Дан државности 15. фебруара, указом председника Републике, Сретењским орденом трећег степена за нарочите заслуге за Републику Србију и њене грађане у области културе, а поводом 75 година постојања и успешног рада, одликован је Народни музеј Топлице.
-У име Града Прокупља и у своје лично име желим да изразим захвалност, али и понос тиме што је наша држава Србија, на челу са председником Александром Вучићем, почаствовала наш град Сретењским орденом и учинила да ова установа културе, буде први носилац оваквог значајног и престижног признања у нашем граду. Прокупачки музеј је кроз свој вишедеценијски рад прикупио, сачувао и презентовао грађанима културно историјску грађу наше Топлице од пре много година. Тиме је сачувао, не само различите предмете и списе из наше историје, већ и све оно што су они представљали за наш народ, а то је константна борба и вишевековна тежња да сами одлучујемо о својој будућности. Ова веома важна награда, свакако значи и већу обавезу да се у будућем раду оправда још посвећенијим радом, рекла је већница за културу Града Прокупља Милица Ерић, на конференцији за новинаре, која је овим поводом одржана у награђеној установи културе.
В.д.директора Народног музеја Топлице Љиљана Красић се овом приликом захвалила на признању у име запослених у установи културе, на чијем челу се налази.
-Наставићемо вредно и активно да радимо и убудуће, а новим пројектима из културе учинићемо наш град још богатијим. Кроз своје вишедеценијско постојање музеј је остварио велики напредак у сваком погледу, истакла је Красић и додала да се у музеју организују изложбе, предавања, научни скупови и на тај начин презентује културна баштина.
Поред тога ова установа издаје каталоге, стручне публикације, сарађује са васпитно-образовним установама и установама културе на локалу, али и другим музејима широм Србије. Оно чиме може да се похвали је и велики број реализованих пројеката, а оно што треба посебно истаћи јесте и да музеј од ове године, поред Галерије „Божа Илић“ и Архео парка у Плочнику, има и Спомен собу Гвозденом пуку у ослободилачким ратовима 1912.-1918. године.
Према речима Красићеве, сви ови резултати нису дошли сами од себе и нису били могући без заједничког рада, подршке и разумевања.
-У свему што смо радили имали смо велику подршку локалне самоуправе и Министарства културе и информисања Републике Србије, који су препознали и знали да на прави начин вреднују све оно што смо урадили у претходном периоду у области културе, а што је било од локалног, али и националног значаја, нагласила је в.д.директора Народног музеја Топлице Љиљана Красић.