У Основној школи „Никодије Стојановић Татко“ у сарадњи са „Кућом Ане Франк“ у Амстердаму, преко Зум платформе, одржан је несвакидашњи час енглеског језика, историје и књижевности ученицима осмог разреда, кроз обилазак Куће Ане Франк виртуелно. Професор енглеског језика, др Светлана Максимовић, након савладане обуке Министарства просвете Републике Србије на тему „ Холокауст у настави “, дошла је на идеју, да са ученицима одржи предавање и да их кроз музеј проведе професионални водич. Часу су присуствовали и професор енглеског језика Ивана Стојановић и њени ученици осмог разреда.
Према речима Максимовићеве, повод за овај час, предавање и виртуелну туру били су и Дан сећања на жртве Другог светског рата и Холокауста 22. април, који је Министарство просвете уврстило у школски календар, као и Светски дан књиге, 23. април, чиме се кроз историју, књижевност и енглески језик деци приближио и живот Ане Франк у њеној кући у Амстердаму, у доба Другог светског рата и Холокауста.
Пре него се прешло на онлајн наставу, ученици су имали прилику да погледају документарни филм у издању „Куће Ане Франк“ на енглеском језику о њеном животу, а затим се учење о овој теми и о теми Холокауста наставило у учионици, виртуелном туром и предавањем из Амстердама, које је одржао стручни водич у одсеку Едукација у овом музеју Аерон Петерер. Такође је у току онлајн наставе, ученицима седмог и осмог разреда одржана дигитална лекција о Музеју Куће Ане Франк, што се показало као изузетан начин представљања, обраде и увежбавања „Дневника Ане Франк“ и теме „Други светски рат и Холокауст“.
Овим се заокружила тема Холокауста и Дневника Ане Франк, коју ученици основне школе обрађују у седмом разреду.
-Надамо се да ћемо једног дана и уживо моћи да посетимо овај за Европу, али и свет, један од најбитнијих музеја, који у себи носи аутентичне трагове Другог светског рата и злочина, који су се тада и на том месту, али и на нашим просторима десили, као и истину описану у „Дневнику Ане Франк“, аутентичној и највише превођеној књизи – дневнику на свету – истакла је др Светлана Максимовић.