У Прокупљу је обележен Дан примирја у Првом светском рату, 11. новембар. Овај важан датум који се у Србији прославља као државни празник, у Прокупљу је обележен полагањем венаца на споменик јунацима Гвозденог пука.
У част погинулих и вечно памћење, на споменик Топличанима страдалим у ратовима од 1912. до 1918. године, венце су положиле делегације Града Прокупља, Војске Србије, Полицијске управе Прокупља, Топличког управног округа и многих борачких удружења и организација.
Заменик градоначелника Прокупља, Мирослав Антовић, се овом приликом обратио присутнима и истакао да је данашњи дан велики датум за читаво човечанство.
-Дан примирја у Првом светском рату захтева посебну одговорност и поштовање свих нас потомака ратника, који су се храбро борили за слободу поробљене Европе пре више од једног века. Када говоримо о Првом светском рату и надљудској потреби нашег народа за одбраном своје земље, морамо да кажемо да је Велики рат оставио дубок и неизбрисив траг. Земља је била разорена, а млади животи заувек изгубљени. Из Топлице, тих страшних година ратног пакла, у вечну славу су се винули, својом храброшћу и фанатичном жељом за одбрану земље и да никад не одступе са првих борбених линија, јунаци Другог пешадијског пука „Књаз Михаило“. Овај пук кога су чинили и Топличани, од својих непријатеља је добио назив Гвоздени пук, подсетио је Антовић на славну историју српског народа.
Како истиче, на овом месту је пре месец дана, предвођена највишим државним представницима и под покровитељством председника Републике Србије Александра Вучића, одржана Свечана државна церемонија обележавања 110 година од мобилизације Гвозденог пука.
-Жртва је херојски поднета како би наш народ и његова војска која је увек била саставни део српског бића, сачували своје национално својство, сопствени опстанак и достојанство. Јунаштво српског народа и војске у Првом светском рату су историјске чињенице о слави и огромном доприносу Србије светској историји, победа која нас чини поносним народом. Народом који је током целог свог постојања својим животима градио праведнији бољи свет, заснован на високим моралним и етичким вредностима. Ово је дан поноса, јер је једна од најсветлијих страна историје исписана у данима Великог рата. Окупљајући се пред овим спомеником, ми негујемо сећање на знане и незнане јунаке. На темељима њихове жртве и њихових слободарских идеала, ми данас градимо будућност која треба да буде чврста и светла као жртва свих јунака који су дали животе за Србију, рекао је Антовић.
У програму обележавања Дана примирја у Првом светском рату, приказан је културно уметнички програм који су припремили чланови Књижевне омладине Прокупља, Анђелија Јеремић и Александар Вукићевић, као и хор „Корнелије Станковић“ под руководством Миљане Павловић и уз пратњу Љубомира Вукићевића.