Још једна, 16 по реду сесија Српског филозофског друштва, била је део књижевне манифестације „Драинчеви сусрети песника“, која се ове године одржава 55. пут заредом.
Њој су, у Народној библиотеци „Раде Драинац“, присуствовали бројни филозофи и социолози, а неки од њих су, председник овог друштва проф, филозофије Слободан Кањевац, проф. филозофије Горан Ружић, проф. социологије Драган Жунић, историчар Јован Младеновић. Тема ове сесије била је „Годишњица рођења Канта, посвећеност и образовање“, а присуствовали су јој и ученици прокупачке Гимназије.
-Српско филозофско друштво постоји 126 година и као такво је прво у овом делу Европе, рекао је његов председник проф. Кањевац и додао да његови чланови раде у складу са могућностима, али да су увек ту да се одазову важним дешавањима и понуде публици увек актуелне теме.
Једна од таквих је и ова о којој су говорили у Прокупљу истакавши да је Кант имао велико предавачко искуство, најпре радећи као учитељ, а касније са студентима као универзитетски професор.
-Образовање је за Канта представљало један од најзагонетнијих феномена, пре свега због чињенице да човека учи човек, а не непогрешиво биће, те се загонетка састоји у томе како је могуће разумети прве родитеље, који су подучавали своју децу у недостатку одговарајућих инструкција. Он образовање схвата као вештину, а не као науку и оно се путем покушаја и погрешке усавршава у свакој генерацији, доприносећи значајно напретку људске врсте, чуло се на овој сесији, која је била део овогодишњих „Драинчевих сусрета песника“.