На конференцији „Балкански музеји без границе“ у Скопљу, која је била посвећена људима са инвалидитетом, Народни музеј Топлице, представљала је археолог и музејски саветник Јулка Кузмановић Цветковић. Она је присутнима презентовала причу о археолошком налазишту Плочник, истичући да припада Винчанској култури и представља насељени комплекс из млађег каменог доба, да је постојало је од 5500 до 4700 године п.н.е. и да се простире на површини од око 110 хектара, а да открића из прве деценије 21. века, указују на то да је реч о најстаријем металуршком центру на свету.
-Задатак свих учесника био је да на конференцију донесу постер на коме је приказано шта и како раде њихови музеји да би били доступни свима. Ја сам за учешће изабрала „Велику неолитску журку“, коју радимо већ три године. У њој су до сада учествовали ђаци из свих прокупачких школа, али и из школе „16. октобар“ у Нишу, коју управо похађају деца са сметњама у развоју, рекла је Јулка Кузмановић Цветковић и додала да је сам локалитет Плочник, али његова и доступност посетиоцима наишао на одобравање.
На самој конференцији у Скопљу постојао је и део програма у коме су проглашени најбољи постери. Постер, на коме је приказан Плочник и велика неолитска журка, добио је специјалну награду „Балкнских музеја без границе2018. године“.
Важност учествовања прокупачког музеја на оваквој једној конференцији јесте и то да се за Народни музеј Топлице чује и ван граница наше земље.
-Ја сам овом приликом представила и сарадњу нашег музеја на нивоу општине са другим установама и институцијама и истакла да он стално ради на томе да допринесе инклузији, јер порука овог скупа и јесте била да морамо да обратимо пажњу на људе око нас. Постоје људи инвалиди који сарађују са музејима, зато је важно да културно наслеђе буде доступно свима, нагласила је Цветковић.
Балканска мрежа музеја основана је пре десетак година и обухвата музеје из Србије, Босне, Македоније, Црне Горе, Албаније и Косова.