Од 34 песника, колико је ове године учествовало на двадесетим јубиларним ,,Сретењским сусретима”, које организује прокупачки Дом културе и Књижевно друштво ,, Раде Драинац”, Сретењску повељу добио је песник из Глашинца код Житорађе, Милош Стојиљковић, док је Сретењско одличје припало песникињи из Лесковца, Јелени С. Јанковић.
Додељене су и похвале, које су, у групи најмлађих учесника, припале Основној школи ,,Никодије Стојановић Татко” и њеним ученицама Лени Чавић, Вери Булајић и Иви Петровић, као и њиховом ментору, професору српског језика Љиљани Суботић. Похвале су добили и песници Игор Марковић, Сташа Миловановић, Мирослав Чопи и Злата Јовановић.
Жири, који је оцењивао песнике, чинили су Власта Ценић, Предраг Јашовић и Љубиша Красић.
-Утисци ће се рећи сами, после неколико дана, јер сада сам још у неверици. Сматрам да ово јесте награда за мој вишегодишњи труд и улагање у мој стваралачки рад.Самосталну збирку још нисам објавио, али имам довољно материјала, за можда три или четири збирке, можда и више, али то треба класификовати, рекао је по примању ,,Сретењске повеље”овогодишњи лауреат Милош Стојиљковић.
На питање када ће изаћи његова прва збирка, истакао је да још увек није радио ништа по том питању и да је једном већ одустао од штампања
-Драго ми је због тога, мислим што сам одустао, јер би се сигурно кајаo, пошто збирка није била квалитетна, а ја сам сентиментално био везан за неке од тих песама. Жири ми је вечерас дао признање, тако да имам подстицај за наставак стварања, па ће доћи време и да објавим оно што пишем, додао је лауреат ,,Сретењске повеље”.
Лесковчанка Јелена С. Јанковић није била први пут на сусретима у Прокупљу, али се по први пут обрадовала награди коју је добила.
-Изузетно сам захвална и жирију и публици, награда је заиста дошла неочекивано, јер су сви учесници били фантастични, неко мање неко више. Ја волим да кажем ,,свака птица својим гласом пева”, па је тако и са песницима. Посебно се радујем овој награди и ранијих година сам учествовала, као и моје удружење писаца из Лесковца, такође и моји чланови, нагласила је Јелена С. Јанковић и додала да је учествовала на бројним сусретима у Србији, као и да је и на некима од њих добијала признања.
У име жирија, одлуку о награђенима је образложио Предраг Јашовић, истакавши да су, најмлађи учесници овог двадестог по реду песничког маратона, показали како се говоре стихови, дајући нам пример стандардног српског језика.
-Можда дикција није била увек исправна, али је сваки падеж био на свом месту, нагласио је Јашовић и упутио остале учеснике да се пре самог наступа посаветују са неким од професора српког језика, који би и погледали песме, које говоре на овом песничком маратону.
Део награде лауреата овогодишњих ,,Сретењских сусрета”, била је и по једна слика са Ивањданске ликовне колоније.