У Народном музеју Топлице одржана је трибина са изложбом на тему „Разговор са ученицима о НАТО агресији на Југославију 1999. године.
Овом догађају поводом обележавања 23 године од НАТО агресије на нашу земљу, присуствовали су ученици Гимназије и ОШ ,,Ратко Павловић Ћићко“. Песмом „Јунаци са Кошара“ трибину је отворио хор „Деца неба“ ОШ „Ратко Павловић Ћићко“, којим руководи професорка Славица Стојановић, уз музичку подршку професора Дејана Живковића. Ученица ове школе, Олга Ивић говорила је стихове „Пркосне песме“, а у наставку програма скупу се обратио в. д. директора Драган Поповић и музејски саветник, историчар Дарко Жарић.
–У НАТО агресији нападнути су војни објекти у Топлици крстарећим ракетама „Томахавк“, а удар је био у 20,03 сата на касарну Војске Југославије на Боровњаку у Куршумлији, када је погинуло 11 а рањено је 5 припадника ВЈ. Већ у 20,05 сати гађана је и војна касарна у Прокупљу, када је погинуо војник Бобан Недељковић и рањено још 5 његових другова. У Топлици је за одбрану отаџбине мобилисано око 12.000 резервиста. Одзив на мобилизацију у Топлици и Прокупљу био је скоро 100 одсто, истакао је Жарић.
У Прокупље је 11. маја стигао руски хуманитарни конвој са аеромобилном болницом која је била помоћ Владе Русије Србији. Болница је постављена поред Дома здравља.
На Косову и Метохији Топличани су се борили у војним јединицама које су биле на местима са најтежим борбеним задацима (Кошаре, Качикол, Ђенерал Јанковић, Качаник…). Погинуло је 66 војника, полицајаца и цивила, а 3 су се водила као нестала. Тада је у јуришу као командир чете у бици на Кошарама, са још 10 другова, погинуо и Прокупчанин поручник Ивица Петковић.
Злочиначки пројектил погодио је и једанаестомесечну бебу Бојану Тошовић,која је заједно са оцем Божином погинула у селу Мердаре.
Током 78 дана бомбардовања из Топлице је погинуло 84 лица, полицајци, војници и цивили. Порушени су мостови, војни објекти, куће. За овај злочин нико никада није одговарао.
Изложба са фотографијама које сведоче о крвавом НАТО злочину у Топлици, а коју су припремили историчари Дарко Жарић и Петко Марјановић, биће отворена до 12.априла.