У згради Управе града Прокупља данас су свечано уручене борачке легитимације онима који су стекли то право као борци у јединицама српске војске, као припадници редовног или резервног састава током последњег рата на тлу бивше Југославије од 1990. до 1999. године. Борачке легитимације примило је 196 некадашњих бораца, а уручио их је у име Николе Селаковића, министра за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Дејан Антић државни секретар задужен за борачко-инвалидску заштиту.
Он је обраћајући се присутнима међу којима су били народни посланик др Дарко Лакетић, председник Скупштине Града Прокупља Дејан Лазић, председник Привременог органа Града Прокупља Милан Аранђеловић са сарадницима, рекао да има велику част и задовољство да поздрави присутне у име министра Селаковића и да уручи прве борачке легитимације храбрим борцима из јуначке Топлице.
Такође је истакао да је јуначка Топлица вековима доказивала оданост српској држави. Кад год је српском народу било тешко, па и у 19. веку када се ослободио турског ропства и досањао вишевековни сан о самосталној српској држави, и током Балканских ратова и током Великог рата и за време Другог светског рата, људи из ових крајева увек су били први на бранику отаџбине.
.
-Ви сте поштовани борци показали да сте достојни потомци својих предака. То сте доказали деведесетих година када је било најтеже, када је српски народ поново био угрожен. Не оклевајући ни једног тренутка обукли сте униформу, узели пушку и кренули да браните српске земље и српски род, рекао је Антић.
-И ето чекали сте толико дуго да се држава сети да постојите, да сте се борили за слободу и српски народ. Због тога сам дошао овде. Да вам упутим извињење због тога што вас се држава није раније сетила. А није ни могла да се сети раније зато што су од 2000. до 2012. године на челу Србије били дезертери, ратни лиферанти, они који су се, док сте се ви борили и гинули, крили по буџацима. Сада је дошло неко друго време, Србија економски јача, постаје економски снажнија. Стабилна Србија сада може да посвети пуну пажњу ратним војним инвалидима, породицама палих бораца, и вама некадашњим борцима, нагласио је Антић.
Он је навео да су на основу Закона о правима бораца који је усвојен 2020. године у Народној Скупштини Републике Србије, на предлог председника Александра Вучића, а који је почео да се примењује од 1. јануара 2021. године ратни војни инвалиди и породице палих бораца сагледани максимално.
-Никада у историји се на такав начин није водила брига о ратним војним инвалидима и о породицама палих бораца, како то чини ова садашња Србија. Ратни војни инвалид прве категорије данас добија 360.000 динара месечно, а мајке и очеви палих бораца месечно добијају по 100.000 динара. Тога никад у историји српске државе није било. Ми знамо да им тај новац не може вратити најмилије, али се садашња држава Србија потрудила да им бар омогући пристојан живот, подвукао је Дејан Антић нагласивши да је то први корак у решавању борачких проблема, и да борачка легитинмација осим тога што доказује да је њен носилац српски ратни ветеран, пружа и одређене погодности у коришћењу услуга у малопродајним објектима, осигуравајућим кућама, банкама и другим фирмама које су потписале уговор са Министарством за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.
-Подизање борачке легитимације је први корак који чините у поступку добијања највећег признања државе Србије за оно сто сте учинили за српски народ, за отаџбину, а то је Борачка споменица. Као што многи од вас у својим кућама и данас чувају ,,Албанску споменицу”, ускоро ће и ваша деца и унуци моћи да чувају вашу Борачку споменицу коју ће министар Селаковић у име државе Србије као највећу захвалност, вама уручити у наредном периоду, казао је Антић.
Он је још једном честитао добитницима борачких легитимација и замолио их да пренесу свим онима који се до сада нису регистровали, да то што пре учине.
-Данас када се врши велики притисак на српски народ и државно руководство најважније је неговати патриотски дух и слогу јер је слога једини гарант опстанка српског народа и овде у Топлици, и у читавој Србији, на нашем светом Косову и Метохији, и у Републици Српској и свуда где живи српски народ, закључио је државни секретар у Министарству за рад запошљавање и борачка питања Републике Србије, Дејан Антић.