Полагањем венаца на споменик јунацима Другог пешадијског пука „Књаз Михаило“, у Спомен парку код Железничке станице у Прокупљу, данас је обележен 11. новембар Дан примирја у Првом светском рату.
Венце пијетета овом приликом положиле су делегације војске Србије, полицијске управе Прокупља, Града Прокупља, Топличког управног округа и бројних борачких удружења и организација.
Овом приликом присутнима се обратио заменик градоначелника Прокупља Мирослав Антовић, рекавши да данас стојимо пред овим спомеником како бисмо изразили поштовање према нашим прецима, који су дали животе за слободу српског рода.
–У Првом светском рату цела Србија, па и сама Топлица су претрпеле огромне жртве, да поново, после четири дуге године рата и страдња, у земљу дође слобода. Име овог краја и барјак гвоздене жеље за слободом, као и јунаштво пронели су јунаци Другог пешадијског пука „Књаз Михаило“ кога непријатељи назваше „Гвоздени пук“. Окупљени на овом месту, на овај начин указујемо на потребу очувања достојанственог сећања на пале јунаке. Дајемо пример младим нараштајима да поштују своју прошлост и да на њој граде бољу будућност. Остављамо им завет да јуначку прошлост преносе на нове генерације, рекао је заменик Антовић.
Он је истакао да су жртве српског народа и српске војске у овом четворогодишњем рату биле велике и да су имале митску димензију о којој постоје сведочанства, која су изазвала дивљење и поштовање свих наших савезника.
–Та жртва је херојски поднета какао би наш народ и његова војска, која је увек била саставни део српског бића, сачували своје национално достојанство. Јунаштво српског народа и војске у Првом светском рату су историјке чињенице, чињенице о слави и огромном доприносу Србије светској историји, победа која нас чини поносним народом. Нородом, који је током целог свог бивствовања, својим животима градио праведнији и бољи свет, заснован на високим моралним и етичким вредностима, подвукао је Антовић.
У церемонији обележавања овог значајног историјског датума, учествовали су ученици Музичке школе „Корнелије Станковић“ и рецитатори Основне школе „Ратко Павловић Ћићко“.