Народна библиотека „Раде Драинац“ је поводом великог јубилеја, 110 година постојања и рада, издала зборник „Књижевни легати у институцијама културе, сталне књижевно – меморијалне поставке и задужбине у Србији; садашњост и перспективе“. Према речима директора ове установе Драгана Огњановића, ово је први зборник из стручне библиотечко информационе делатности, који је штампала прокупачка Библиотека.
– Рукопис овог зборника обухвата 20 саопштења, која су била предвиђена за излагање на научној конференцији под истоименим називом, која је требало да буде одржана у новембру 2020. године у нашој библиотеци. Скуп није одржан у предвиђеном термину због посебних епидемолошких околности, условљених вирусом Ковид 19, али су саопштења прикупљена у зборнику, рекао је директор Огњановић.
Према његовим речима, радови у зборнику, не само да указују на улогу и значај легата и сталних меморијално-књижевних поставки у културном, образовном и научном животу нашег народа, већ нам откривају и нова сазнања о задужбинама и завештањима рукописа.
Када је реч о Прокупљу, треба рећи да је у овом зборнику објављена, до сада непозната преписка, др Душана З. Милачића, Бранимира Ћосића и Радета Драинца, који су били генерацијски блиски и на тај начин су и сведоци једног времена. У њему је објављен и рад Драгана Огњановића под насловом „Књижевно-меморијална поставка Раде Драинац у Прокупљу“. Оно што се још везује за Топлицу и Прокупље, јесу и текстови који се односе на легате академика Војина Шуловића, ученика прокупачке Гимназије и легат композитора, кантаутора и песника Радета Вучковића.
Зборник је приредио проф. др Горан Максимовић, а уређивачки одбор су чинили Драган Огњановић (Народна библиотека „Раде Драинац“), Галина Васиљевна Алексејева (Универзитет у Канади), Гордана Ђилас (Библиотека Матице српске), др Дејан Вукићевић (Народна библиотека Србије) и доц. др Мирјана Бојановић Ћирковић (Универзитет у Нишу).