Пољопривредна школа „Радош Јовановић Сеља“ у Прокупљу, угостила је малишане Предшколске установ ,,Невен“, а са њима су школу обишли и чланови Градског већа Прокупља, Катарина Вељовић, задужена за образовање и Дејан Тонић за ресор пољопривреде.
–Предшколска установа „Невен“ новим програмом „Године узлета“највећу пажњу посвећује развоју деце, тако да је и данашња посета Пољопривредној школи део тог програма који кроз игру, истарживање, охрабрује малишане да у активностима што више користе говор, мисле и осећају. На тај начин постају свесни одговорности и посвећени ономе што раде, казала је већница Вељовић и изразила задовољство што присуствује оваквим догађајима.
Члан Градског већа за пољопривреду, Дејан Тонић је овом приликом истакао добру сарадњу локалне самоуправе и образовних установа у Прокупљу
–Сарадња са директором Пољопривредне школе, Небојшом Бјелићем, као и са другим школама, најбољи су начин да се малишани од најранијег узраста упознају шта се то учи у средњим школама, конкретно данас са производњом хране. Овде у пластенику Пољопривредне школе деца су научила да од самог момента садње па до расађивања, добијамо паприку, шаргарепу, купус и остало поврће, што је њима било веома интересантно, истиче Тонић.
Предшколлци су имали прилику да виде фарму кока носиља, пластеник у којем се узгаја поврће, као и машине и механизацију које школа поседује. Највише их је развеселило дружење са кокама носиљама, али су исто тако уживали и у пластенику где су са ученицима школе и координатором практичне наставе Слободаном Крсмановићем имали прилику да науче како се сади поврће.
–Задовољство ми је и част што смо данас угостили наше предшколце и показали им шта ми у школи радимо. У једном од највећих пластеника, где је завршена припрема за садњу, показали смо им како се сади поврће, у чему су и малишани учествовали и уживали. Ученици наше школе поред теоријске наставе обављају и прктични део на нашој економији, истакао је Крсмановић и додао да је производња хране увек уносан посао и да стечена знање и вештине на овом и другим смеровима могу применити на својим газдинствима, али и омогућују запослење јер је производња хране наша будућност.
Након обиласка, малишани су добили послужење, пецива и колаче које су у овој школи припремили за данашње госте.