У селу Бучинце Светислав Илић производи јединствену сорту кромпира. Реч је о плавом и розе кромпиру који се највише гаје у Јужној Америци на надморским висинамо од преко 3.000 метара.
– Са производњом плавог кромпира кренуо сам пре пет,а розе пре годину дана. Са приносима за сада могу бити у потпуности задовољан,каже Илић и додаје да је са овом произвоњом кренуо због тога што је употребом ових сорти побољшао своје здравствено стање.
Према његовим речима ове врсте кромпира се могу кувати или пећи без чишћења коре из разлога што се на тај начин чувају сви храњиви елементи који утичу на здравствено стање.
Овај прокупачки пензионер,осим производње необичне врсте кромпира у овом делу Србије,бави се и производњом вишње,шљиве и грожђа на површини од три хектара и разног поврћа на површини од 50 ари. У свом селу он се већ 15 година бави и производњом меда.
– Највећи део храна производим на свом имању. Рад на земљи чини ми задовољство. Оно што је битно јесте да у производњи користим веома мало хемијска средства,рекао је Илић и истакао да у наредном периоду планира да повећа производњу ових сорти кромпира и пласира их на тржиште.