U toku jučerašnjeg dana, u Kovid prijemno-trijažnim ambulantama u Opštoj bolnici „Dr Aleksa Savić“ Prokuplje, pregledano je 100 pacijenata sa simptomima respiratornih infekcija pod sumnjom ili pozitivnih na Kovid -19.
Na Infektivnom odeljenju Opšte bolnice ”Dr Aleksa Savić”, hospitalizovano je 63 pacijenta sa bronhopneumonijom, sa teritorije Topličkog okruga. Od ukupnog broja hospitalizovanih pacijenata, 48 je pozitivno na Kovid -19. Hospitalizovani pacijenti su sa bronhopneumonijom i srednje-teškom kliničkom slikom.
Na kiseoničkoj potpori na odeljenju se trenutno nalaze 30 pacijenata.
U toku jučerašnjeg dana jedan pacijent je upućen na dalje lečenje u Klinički centar Niš.
U Kovid ambulanti prokupačkog Doma zdravlja, u poslednja 24 sata, pregledano je 133 pacijenta sa simptomima respiratornih infekcija i povišenom temperaturom pod sumnjom na Kovid -19, saopštili su danas iz ove zdravstvene ustanove. Na dalje ispitivanje i lečenje u prokupačku bolnicu „Dr Aleksa Savić“, upućeno je šest pacijenata, dok su dve osobe poslate u kućnu izolaciju, zbog kontakta sa zaraženim osobama ili zbog lakšeg oblika bolesti izazvanih virusom Kovid -19.