Изложбу „Новац и банкараство у Топлици“, аутора историчара, музејског саветника Дарка Жарића и кустоса Маје Димић, Прокупчани поново могу видети у Народном музеју Топлице, овога пута уз пропратни каталог, чији аутори су Маја Димић и Магдалена Селаковић.
-Поставка „Новац и банкарство“ је поново у галерији Музеја поводом обележавања градске славе Свети Прокопије и врло нам је драго да можемо да је представимо свима онима, који је нису видели, када је отворена по први пут. Сви Прокупчани и њихови гости ће имати прилику, да у оквиру програма, којим обележавамо славу нашег града, виде и ово богатство којим наш музеј располаже, рекла је директорка прокупачког Музеја Љиљана Красић, поздрављајући посетиоце.
Она је истакла да Народни музеј Топлице по први пут од свог оснивања приређује изложбу папирног и кованог новца из нумизматичке збирке.
-Музеј до сада није радио конзервацију новца, то је у плану за наредну годину, чиме бисмо спречили даље пропадање и обезбедили адекватне услове за чување и излагање. Већи део примерка кованог и папирног новца, након конзервације би се нашао у сталној поставци музеја, рекла је директор Народног музеја Топлице Љиљана Красић.
Аутор ове врло интересантне поставке, као и каталога, Маја Димић је овом приликом рекла да су примерци у збирци набављени откупом и посредством дародаваца и проналаском случајних налазача, који се налазе на локалитетима на територији града.
-Збирка данас садржи 482 примерка кованог и папирног новца, унетог у јединствени информациони систем за музеје (ИМУС) и више од три стотине примерка у тзв. Студијској збирци нумизматичког материјала, од антике до модерног доба. Релативно бројни примерци кованог новца из времена римске доминације уједно су и најстарији, док се фонд византијског, турског и дубровачког новца, састоји од малобројних појединачних налаза. Што се тиче новца из периода новог века, издваја се новац Краљевине Пољске у 16. и 17. веку, кованица Аустријског царства из 17. и 18. века, као и Краљевине Шпаније у 18. веку. Најбројнији је новац Европских земаља 19. и 20. века, то су валуте. Од осталих земаља, у Збирци се налази и новац Египта, САД, Ирана, Канаде и Туниса. Највећи део Збирке чини ковани и папирни новац Кнежевине/Краљевине Србије, Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца и Југославије (1868-2000), објаснила је један од аутора изложбе и каталога, историчар кустос у Народном музеју Топлице Маја Димић.
Поред новца, нумизматичка збирка ове установе културе, садржи и 52 медаље, 26 одликовања и шест значки. Најзначајније одликовање је свакако Карађорђева звезда са мачевима Радисава Тошића, коју је добио за заслуге стечене у Топличком устанку 1917. године
Кроз каталог, који прати изложбу „Новац и банкарство у Топлици“, представљен је новац кроз фотографије и историјат, као и оснивање (представљање) прве Прокупачке банке 1907. године. Према мишљењу људи од струке, пропратни каталог за ову изложбу, чији аутори су Маја Димић и Магдалена Селаковић, не само да је од великог стручног значаја, већ је важан и за ширу заинтересовану јавност, која у њему може сазнати врло важне и интересантне историјске податке из ове области.