Одбојкаши Топличанина настављају са победама
3. децембра 2018.
Шта грађани мисле о пресељењу Опште болнице у реконструисану зграду Дома здравља? Здравље на једном месту-права ствар!
3. децембра 2018.
Прикажи све

Награђене најбоље представе овогодишњег Фестивала „Лектирићи фест“

По завршетку „Лектирићи феста“, стручни жири, који је радио у саставу председник Даниел Јовановић и чланови Љиљана Милосављевић и Јулка Кузмановић Цветковић, одржао је седницу на којој је посебно наглашена одлична селекција представа за овај Фестивал. На то је утицала плодна и разноврсна понуда, али је зато жири имао тежак и инспиративан задатак, морао је пронаћи детаље који ће неке од одиграних представа издвојити.

Према речима организатора Фестивала, Зорана Цветковића, жири је од маја до новембра ове године, одгледао шест представа. Оне су, према мишљењу чланова жирија, биле храбре, истраживачке, аутентичне, са пуно респекта према драмској баштини, али и новонасталим делима.

-Појавила су се нека дивна нова лица генерације, која ће у српском театру тек заблистати. Представе за децу одликовала је ликовност, енергија, задирање у неиспитане просторе и пре и изнад свега-љупкост и преданост, рекао је председник жирија  овог Фестивала Даниел Јовановић.Након првог круга, који је представљао номинацију, у другом кругу жири је једногласно одлучио.

ПРЕДСТАВЕ ЗА ДЕЦУ

3.место осваја представа „Буди то што јеси“, Аматерског позоришта „Јанићије Поповић“ Грачаница

2.место припада представи „Аудиција“, Основна школа „Петар Кочић“ Инђија

1.место заслужује „Пепељуга у земљи чуда“ Сурдуличког културног центра

Одлике за главну женску улогу припадају: Невени Недељковић (Приповедач), у представи „Буди то што јеси“, АП „Јанићије Поповић“ Грачаница; Теодори Миладиновић (Принцеза Луиза), „Браћа Грим и принцеза Луиза“

За главну мушку улогу одликован је Марко Чанади (Миш Мики), у представи „Аудиција“, ОШ „Петар Кочић“ Инђија

Равноправа награда за главну мушку улогу додељена је Марку Ђекићу (Глиста), у представи „Буди то што јеси“, АП „Јанићије Поповић“ Грачаница

За најбољу женску епизодну улогу проглашена је Баба Јага и  дворски кувар, које је одиграла Ксенија Зрнић, у представи „Браћа Грим и принцеза Луиза“

У категорији епизодних мушких улога додељене су две одлике: Немањи Степановићу (Принц Фредерик/Свирач), у представи „Браћа Грим и принцеза Луиза, ОШ „Станоје Главаш“ Глибовац; Стефану Максимовићу, за улогу Слона у представи „Буди то што јеси“, АП „Јанићије Поповић” Грачаница

За најбољу режију одликован је Игор Тасић, „Пепељуга у земљи чуда“, Сурдуличког културног центра

Најбољи драмски текст је „Аудиција“, Слободанке Опарнице, ОШ „Петар Кочић“ Инђија

Најбоља сценографија: Сузана Станковић Алексић, „Пепељуга у земљи чуда“, Сурдуличког културног центра

Најбоља костимографија: Ема Богдановић, „Пепељуга у земљи чуда“, Сурдуличког културног центра

Најбоља шминка: Тијана Стаменковић, „Пепељуга у земљи чуда“, Сурдуличког културног центра

Најбоља маска: Наташа Одинцова, „Аудиција“, ОШ „Петар Кочић” Инђија

Специјална одлика за најбољег дебитанта: Софија Ђорић, Бели зец, у представи „Пепељуга у земљи чуда“, Сурдуличког културног центра

Специјална одлика за предано педагошко прегнуће: Мирослав Станић, редитељ представе „Браћа Грим и принцеза Луиза“, ОШ „Станоје Главаш“ Глибовац

Специјална одлика за колективну игру: Ансамбл представе „Буди то што јеси“, АП „Јанићије Поповић” Грачаница

ПРЕДСТАВЕ ЗА МЛАДЕ

3.место осваја представа „Вирус“ КУД „Караџић“ Лозница

2.место припада представи „Мамин душек у свемиру“, Аматерског позоришта Студентског центра Ниш

1.место осваја представа „Позив на погубљење“, студио „БИС“ Београд

Одлика за режију припада Павлу Јеринићу („Позив на погубљење“)

Најбољу женску улогу одиграла је Јована Ђорђевић (Мама Зеко), у представи „Мамин дашак у свемиру“, АП СКЦ Ниш

Најбоља мушка улога-„Ревизор“, Жарко Митић (Начелник), драматера Лесковачког културног центра

Две одлике за најбољу епизодну женску улогу припадају: Јелени Крстић (Марија), у представи „Вирус“, КУД „ Караџић“ Лозница; Кристини Стојановић (Марфињка), у представи „Позив на погубљење“, БИС Београд

У категорији најбоља епизодна мушка улога, додељене су три одлике: Немањи Станковићу (Осип/Управник поште), „Ревизор“, драматери Лесковачког културног центра; Немањи Николовском (Жак Зеко),  у представи  „Мамин дашак у свемиру“, АП СКЦ Ниш; Милошу Шарићу, (Водитељ), у представи „Позив на погубљење“, БИС Београд

Најбоља сценографија: „Позив на погубљење“, БИС Београд

Најбоља сценска музика: „Вирус“, КУД „Караџић“ Лозница

Најбољи костим: „Ревизор“, драматери Лесковац

Најбољи сценски говор: „Ја не судим, они мени суде“, СОУ „Ђорче Петров“ Крива Паланка, Македонија

Специјална одлика за најперспективнији ансамбл „Ревизор“, драматера ЛКЦ

Специјална одлика за неговање драмске баштине: Дарко Злопорубовић, редитељ „Ревизора“, драматери Лесковачког културног центра

Специјална одлика за колективну игру: „Ја не судим, они мени суде“, СОУ „Ђорче Петров“ Крива Паланка, Македонија

Специјална одлика за глумачку бравура: Анђела Стамболиска (Ромката), Крива Паланка

Жири је искористио прилику да похвали организацију Народне библиотеке „Раде Драинац“ из Прокупља, као и Министарство културе и информисања Републике Србије и Град Прокупље за учешће у суфинансирању пројекта.

Величина слова: