Полагањем венаца на споменик јунацима Другог пешадијског пука „Књаз Михаило“, у Спомен-парку код Железничке станице, у Прокупљу је обележен Дан примирја у Првом светском рату.
Венце на споменик положила је делегација локалне самоуправе, коју је предводио заменик председника општине Мирољуб Пауновић, Војске Србије, начелник Топличког управног округа Милан Аранђеловић, Удружење потомака ратника Прокупља 1912-1920, Удружење Окружног одбора Савеза потомака ратника Србије од 1912-1920, Удружење резервних војних старешина, СУБНОР-а, Удружење пензионера Прокупља, Удружење инвалида рада и представници бораца рата од 1990. до 1999. године.
-Након целог једног века, подизањем споменика јунацима Другог пешадијског пука „Књаз Михаило“, пред којим данас стојимо и обележавамо Дан примирја у Великом рату, Прокупље се одужило ратницима који су баш са овог места кренули у ратне походе за слободу Србије. Овде су се родили топлички јунаци, припадници „Гвозденог пука“, који је био проглашен за најславнију, најодликованију и најхрабрију јединицу, од које су противници страховали, а ми се и данас њоме поносимо, рекао је Пауновић окупљеним делегацијама и многобројним грађанима Прокупља.
Он је истакао да су припадници „Гвозденог пука“ били храбри и неустрашиви, и да су са вером и љубављу према отаџбини дали своје животе.
-Споменик јунацима топличког „Гвозденог пука“ је наш завет да се њихова имена и јуначка дела не забораве докле год свако од нас постоји, и то мора да се памти и да се има на уму. Чињеница је да је српска војска у ослободилачком јуришу, након пробијања Солунског фронта, за само 46 дана прешла 500 километара, јер је за српског сељака-војника доћи до своје куће и своје Србије значило стићи до слободе. Српска војска је толико журила да ослободи своју земљу да су савезничке трупе, које су биле логистика, оставиле 200 километара иза себе. Они су јуришали ка својим домовима, жељни свог кућног прага и своје родне груде, рекао је Пауновић и нагласио да су се те 1918. године, напаћене четворогодишњим ратом, Топлица и Србија радовале слободи.
Он је подвукао да је слобода имала своју цену и да је плаћена животима најбољих синова наше земље.
У име општине Прокупље, Пауновић се захвалио свим појединцима и колективима који су помогли да се подигне споменик како би се одужили прецима.
-Велики број је дао свој допринос за изградњу споменика, што је доказ да Топлица није и неће заборавити своје јунаке. Али не само Топлица, већ и цела Србија, на челу са премијерком Аном Брнабић и члановима Владе Србије, који су били са нама 12. oктобра, да заједно обележимо стогодишњицу ослобођења Прокупља у Великом рату.
Заменик председника општине Прокупље, Мирољуб Пауновић, нагласио је да је пут, којим је кренула локална самоуправа, пут напретка на привредном пољу, као и културном, образовном.
-Три велика задатка су пред нама. Изградња Индустријске зоне, завршетак зграде Дома здравља, изградња ауто-пута, и развој других области знатно ће побољшати живот и стандард грађана Прокупља. За ове пројекте имамо највећу могућу помоћ Владе Србије, рекао је Пауновић и подвукао да само заједничким снагама Прокупље, Топлица и Србија могу да иду напред.
У културном делу програма учествовао је Дечији хор „Сањалице“ Дома културе и ученици ОШ „Никодије Стојановић Татко“.