У организацији Културно-уметничког друштва „Топлица“, у Прокупљу је одржан Фестивал фолклора, који по други пут окупља фолклористе из целе Србије.
Манифестацију је отворио члан Градског већа, Александар Петковић, који је поздравио све учеснике и нагласио да је скуп фолклориста посебан дан, јер је то сцена где се спајају прошлост, садашњост и будућност.
-Задовољство је велико када видите наше најмлађе у народним ношњама, јер је то показатељ да наша наша традиција живи и да је у сигурним рукама. Фолклор није само игра и песма, већ је фолклор пријатељство, чување корена и заједништва. Сваки корак ових малишана и ударац опанака у под, чува нашу традицију, рекао је већник Петковић.

Под називом „Песмом и игром крај Топлице“, фестивал фолклора је и ове године у Спортској хали „Др Зоран Ђинђић“ окупио велики број учесника и публике. Манифестација је трајала два дана, а наступило је око двадесет културно-уметничка друштва из Ниша, Краљева, Александровца, Сокобање, Куманова, Лесковца, Битоља, Липе, Смедерева, Владичиног Хана, Трстеника и других места.
Сви они показали су да постоје са истим циљем, а то је чување српске традиције, културе, обичаја и играма као вредност, значај и лепота наше традиције.