U okviru Drainčevih susreta, u galeriji „Boža Ilić“ održana je promocija Književnih novina, glasila Udruženja književnika Srbije.
O časopisu, njegovom osnivanju, formi, izmenama koje su se dešavale od izlaska prvog broja pa sve do danas, govorio je glavni i odgovorni urednik Bratislav Milanović i operativni urednik Milan Lukić.
-Ono što je karakteristično je da je skoro svaki broj posvećen nekom važnom datumu, jubileju, tako da smo ove godine imali izuzetno mnogo takvih izdanja. Jedno od njih je posvećeno obeležavanju 90-godišnjice pesnika Ivana Lalića, 100 godina od rođenja pesnika Vaska Pope, a pred nama je i novi broj koji ćemo posvetiti stogodišnjici od rođenja velikog i jednog od najznačajnijih književnih kritičara, Borislava Mihajlovića, rekao je Milanović.
Književne novine su sa radom počele u vreme nekadašnjeg Saveza književnika Jugoslavije, koji ih je i osnivao, da bi se bavile književnim i društvenim pitanjima. Prvi broj objavljen je 1948. godine, a urednici su bili Jovan Popović i Milan Dedinac, a narednih godina Dušan Kostić, Milan Bogdanović, Skender Kulenović… U svojoj istoriji više puta su bile zabranjivane, zbog hrabrih, provokativnih, ideološki ne uvek prihvatljivih tekstova, a bilo je i prekida u izlaženju.
Danas, one izlaze dvomesečno i u njima se objavljuju raznovrsni prilozi iz književnosti i jezika, najčešće poezija, proza, esejistika, kritika. U Književnim novinma objavljuju se i razgovori sa piscima i sećanja na pisce, aktuelna dešavanja u društvu i kulturi, registruju se mnoge godišnjice, smotre, festivali, a redovno se prati i Tribina Francuska 7, u sedštu Udruženja Književnika Srbije, gde se predstavljaju savremeni autori.
Saradnici Književnih novina su domaći i inostrani pisci, koji najviše prostora dobijaju u vreme tradicionalnih Međunarodnih susreta pisaca. Prostor dobijaju i mladi stvaraoci, kao i autori iz srpske dijaspore. Književne novine dobitnik su Velike jubilarne nagrade UKS, ustanovljene povodom stogodišnjice udruživanja književnika u Srbiji, nagrade Teodor Pavlović za 2003, Zlatnog beočuga za 2015. godinu i najnovije iz 2022. godine, Povelje Sergije Lajkovića za doprinos i afirmaciju pesničkog stvaralaštva mladih.