Практична настава у Пољопривредној школи „Радош Јовановић Сеља“ обавља се уз примену свих здравствених мера које је прописало Министарство просвете како би се спречила појава корона вируса.
Највећи део праксе ученици обављају на школској економији, која се простире на површини већој од 15 хектара.
-Након проглашења ванредног стања на економији су радили професори, стручни сарадници и помоћни радници. Резултат тог рада били су добри приноси појединих пољопривредних култура, изјавио је координатор практичне наставе у Пољопривредној школи „Радош Јовановић Сеља“, Слободан Крсмановић.
Он је нагласио да су у четири пластеника имали добар принос и квалитет паприке и парадајза.
Ове године убрано је и 35 тона шљива, што је мање у односу на прошлу годину.
–Појединих врста воћа било би знатно више да није било несавесних грађана који су самоиницијативно брали воће, рекао је он.
Временске прилике су ишле на руку ратарима, тако да су обављена четири кошења детелине, а род кукуруза, који је био посађен на површини од близу три хектара, био је изузетно добар.
Сарадња са Пољопривредно стручном и саветодавном службом Прокупља (ПССС) дошла је до пуног изражаја.
-Огледна поља кромпира и кукуруза била су на школској економији. На овај начин успоставили смо практичну сарадњу са ПССС. Највеће користи од ове сарадње имају ученици школе и сами пољопривредници, каже он и наглашава да планирају да по 100 килограма кромпира поклоне школи „Вук Караџић“ у Житном Потоку и Дому за смештај деце и омладине ометене у развоју „Сунце“ у Водицама.
У протеклом делу године реновиране су машинске радионице, а у току је и адаптација просторија фарме кока носиља.
–Након адаптације просторија, планирано је да до почетка наредног месеца обновимо јато кока носиља са нових 350 комада. Наш примарни циљ је да ученици практичну наставу обављају уз поштовање свих епидемиолошких мера. На тај начин чувамо наше ђаке и реализујемо планирани школски програм, истакао је Крсмановић.