-Da bi se dobio dobar i kvalitetan poljoprivredni proizvod, neophodno je preduzeti mnoge mere, kao što su analiza zemljišta, odabir semenskog materijala, zdrave i sertifikovane sadnice, agrotehničke, zaštitne i druge mere, izjavio je savetodavac za zaštitu bilja u Poljoprivredno stručnoj službi u Prokuplju Marinko Jovičić i dodao da je ovo period kada se radi na suzbijanju korova.
Inače, korov tokom leta završava svoj generativni ciklus i ostavlja seme koje treba suzbiti na usevima. Pored jednogodišnjih semenskih korova, suzbijaju se i višegodišnji korovi, kao što su sirak rizomski, palamida, pirevina, zubača i drugi.
Jovičić poljoprivrednicima preporučuje da za suzbijanje korova koriste sredstva na bazi totala, u količini od šest do osam litara po hektaru.
-Nakon tretiranja strništa protiv korova, potrebno je uraditi zaoravanje, nikako spaljivanje žetvenih ostataka, i upotrebiti azotna đubriva. Zaoravanjem se unose preostali delovi biljaka posle žetve, što predstavlja jednu vrstu slabijeg đubrenja, izjavio je Jovičić i zaključio da se na ovaj način ubrzava mineralizacija biljnih ostataka, te se tako biljkama obezbeđuje više lako pristupačne hrane.