На литерарном конкурсу под називом „Књига је јединствена, преносива магија“, који организује Основна школа „Никодије Стојановић Татко“, ове године је стигло 76 радова из различитих крајева Србије, али и Црне Горе, Северне Македоније и Републике Српске. Радове је прегледао жири који је радио у саставу Србијанка Станковић, Ивана Ђурковић и Данијела Миладиновић. Жири је одлучио да у категорији ,,млађи разреди“ у писању поезије, прву награду поделе Магдалена Стојановић из Лесковца и Вера Булајић из Прокупља. Другу награду деле Илија Кимев из Битола и Марко Крумерац из Гакова, док трећу награду деле Дуња Кошуљандић из Шида и Александра Алексић из Прокупља.
У млађем узрасту у категорији „проза“, према одлуци жирија прву нагарду је освојио Лазар Новаковић из Ужица.
Када су старији разреди у питању, у категорији прозе, било је доста добрих радова, па су тако прву награду поделили Ена Страхинић из Прокупља и Нина Живковић из Белог Потока. Другу награду деле Дарио Елиот Мустафић из Бара и Дарко Манчић из Пирота, док трећу награду деле Андреа Павловић из Белог Потока и Јаков Илић из Ниша.
Како је међу радовима био велики број оних који су могли бити оцењени као најбољи, жири је морао да, и у категорији ,,старији разреди-поезија“, додели више награда. Прву награду су поделили Тара Утвић из Ниша и Вера Вукмировић из Белог Потока. Другу Јована Глиџић из Ниша и Милица Бјелетић из Прокупља, док је трећа припала Јовани Лилић из Републике Српске и Кристијану Максимовићу из Смедеревске Паланке.
У име организатора литерарног конкурса, али и жирија, наставник српског језика и књижевности Љиљана Суботић је саопштила да су на конкурсу били заступљени ученици свих узраста, али да је изостала проза, када је реч о млађем узрасту.
–Стигло је 76 радова, од чега више поезије, него прозе. Проза је дубоко мисаона и изражајнија, док је бројнија поезија, испреплетена добром римом, али и непрестаним покушајима да се направи слободан стих. Сугестија чланица жирија јесте да се мора читаи много више, како би речник и израз био обогаћен. Старији основци, боље су се показали у писању прозе, док је изненађујуће да су млађи боље писали песме. Било је кратких и недовршених радова, промашених одговора на тему, али и добрих стилских играрија у прози. Млађи песници су доминантнији и они су ученици Основне школе „Никодије Стојановић Татко“. Радови су оцењивани оценама од 5 до 10. Жири је сваки рад појединачно оценио, остављајући појашњење шта је добро, а шта није у њима, саопштила је у име жирија литерарног конкурса „Књига је јединствена, преносива магија“, наставник српског језика у Основној школи „Никодије Стојановић Татко“, Љиљана Суботић.