Романима „Четници“,„Топличка држава“ и најновијим,који носи назив „Партизани,писац Иван Ивановић затвара своју трилогију под називом „Народна буна“.
Пред бројним љубитељима писане речи,али првенствено његовог стваралаштва,Ивановић је представио роман „Партизани“ у Народној библиотеци „Раде Драинац“ у Прокупљу. Књижевно вече отворио је прокупачки глумац Зоран Раденковић говорећи одломке из његовог романа „Аризани“,а стихове Ратка Павловића Ћићка казивао је Срђан Живковић.
О његовом најновијем остварењу говорио је Бранко Павловић,потомак Ћићка,о коме писац говори у „Партизанима“ и професор Правног факултета у Београду Јовица Тркуља. Овом приликом проф. Тркуља је представио и своју књигу под називом „Успон и пад Ивана Ивановића“ која,како каже,говори о стваралаштву и страдалништву овог писца,али заправо представља печат једног времена.
У првом делу своје трилогије који носи назив „Четници“,Иван Ивановић пише о драматичним догађајима који су претходили Топличком устанку. У њему користи дневник Косте Пећанца,једног од вође устанка и супротставља му имагинарне записе другог вође Косте Војиновића. Аутор истовремено износи и свој поглед на историју.
Роман „Топличка држава“ пропратио је догађаје у самом устанку на драмски начин. Главни лик је Миливоје Перовић,писац књиге о Топличком устанку,који сада прича „оно што није смео да напише“. Опет је реч о сукобу вођа који су,поред страдања српског народа,незаобилазна тема и овог дела трилогије.
Својеврсна сага о српским страдањима завршава се романом „Партизани“ у којем се сукоби вођа настављају. У Топлици је то сукоб комунистичког вође Ратка Павловића Ћићка са четничким војводом Костом Пећанцем.
Сви ти сукоби између вођа доносили су,према речима Ивановића,само велике и непотребне жртве које је народ плаћао,али су и саме вође,како он каже,биле трагичари.
– Пола века истрајавам на путу који ми је давно предодређен. Иако сам изгубио многе „битке“,све сам ближе помисли да добијам „рат“. У друштвеном,појмовном и сазнајном смислу,моје стваралаштво у будућности неће моћи да се заобиђе када се буде говорило о историји Топлице,истакао је писац трилогије „Народна буна“ Иван Ивановић,најављујући да има намеру да у скорије време,можда кроз есеје,„осветли“ ликове три велика писца Стевана Сремца,Радоја Домановића и Бору Станковића.