На додели награда најбољим ствараоцима 23. по реду Ђурђевданског књижевног конкурса, жири, кога су чинили Србијанка Станковић, Мирјана Бојанић Ћирковић и Љубиша Красић, истакао је да су се Антологији најлепших стихова и реченица поменутог конкурса, придружила нова имена аутора, који посвећено негују уметност лепих речи.
Двадесет трећи књижевни конкурс, који организује Књижевно друштво „Раде Драинац“ при Дому културе у Прокупљу, наишао је на изузетан одзив читалаца, уједно младих писаца. У односу на досадашње конкурсе, од овог Ђурђевдана, категорија ученика млађег узраста, до 15 година, издвојена је као засебна, док су другу категорију награђених аутора, као и до сада, чинили они старијег узраста, од 15 до 30 година.
У категорији узраста до 15 година, жири је издвојио и наградио циклусе песама Ање Бјелетић, Искре Јовановић, Милице Бјелетић, Дарије Стојановић и Јелене Илић.
-Песме наших младих ауторки, настале под менторством њихових вредних учитељица и наставница Српског језика и књижевности, показују један дитирампски однос према животу, поручујући „дај детету осмех, оно ће теби душуˮ, како и гласе стихови прве песме победничког циклуса Ање Бјелетић. Песме ауторки основношколског узраста одраз су изузетно зрелог промишљања књижевности и сопственог искуства, са израженим емоцијама према свим светлим странама живота, уз наглашену емпатију према свему што такав живот угрожава, и критику према онима који га тамне, стоји у образложењу жирија за доделу награде на овом конкурсу.
Међу радовима који се односе на старији узраст аутора, жири је издвојио циклус естетски изузетно успелих, ангажованих прича Алексе Јаџића, које читаоца могу, не само добро усмерити у погледу уметничког израза, већ и освестити за дубље сагледавање света око себе, и у себи. Другу награду освојио је циклус формално разноврсних, али тематски увезаних песама о Паризу аутора Страхиње Трандафиловића. Као трећу „добру смерницуˮ, издвојио је сонетни венац „Соњи за успомену“ Бојане Миљковић.
-Овим се показује да традиција, којој припада и сонетни венац као песнички облик и те како може бити инспиративна, а у случају Бојанине песме, и „магистралнаˮ. Четврта и пета похвала на овогодишњем Ђурђевданском књижевном конкурсу, у категорији одраслих аутора, тиче се везаних и слободних стихова Мине Комадине и Бојане Јокић. Посебну похвалу упућујемо ауторки више од тридесет афоризама, Лари Ђорђевић. Желимо јој још бритких и брушених израза, а инспирација јој, у времену наше стварности, не мањка, нагласио је жири у образложењу овогодишњег награђивања и поручио да до следећег стиховања читаоци пређу на читање овогодишњих награђених радова, као и да нови број часописа Ток, доноси малу антологију великих дела овогодишњих награђених аутора.
Жири наводи да када је реч о формалној страни овогодишњег конкурса, аутори су се остварили у свим понуђеним жанровима – од песама, преко афоризама, до прича, наравно, кроз циклусе.
-Тематско-мотивски, радови који су учествовали на овогодишњем конкурсу дотичу се свега што окупира савременог човека – од љубави и најширег дијапазона њених нијанси, до ангажованости у виду стиховане, прозне и афористичке жаоке усмерене ка негативним аспектима времена у коме живимо. Уз наведено, можемо истаћи, уједно похвалити повратак савремених младих аутора утврђеним формалним обрасцима, а као један од резултата таквог интересовања јесте уобличавање емоција, експресије и песничких слика сонетним венцем. Претпостављамо да смо, међу реткима, имали прилику да на овом конкурсу читамо један успели и формално углачани сонетни венац младог аутора. У просторном погледу, овогодишњи Ђурђевдански књижевни конкурс, имао је одјека у више крајева Републике Србије. Захваљујемо свима који су се учешћем на овом конкурсу укључили у мисију ширења љубави према књижевности на целој оси њене рецепције и оснаживања младих да „отворе своје фиокеˮ, поделе своје емоције, упитаности и бриге, закључио је жири Ђурђевданског књижевног конкурса, који је радио у саставу, Србијанка Станковић, Мирјана Бојанић Ћирковић и Љубиша Красић.