U promociji književnih novina, čije predstavljanje je bilo deo ovogodišnje književne manifestacije „Drainčevi susreti pesnika“, u prokupačkoj bilioteci, učestvovali su Vidak Maslovarić, Milan Lukić i Majo Danilović.
Oni su govorili o značaju ovog lista, kao i tome šta se sve u njemu najčešće može da pročita, naglasivši da su to uvek aktuelne teme iz književnog i kulturnog života.
Književne novine, današnje glasilo Udruženja književnika Srbije, beleži tradiciju od 76 godina izlaženja. Prvi broj iz štampe se pojavio 17. februara 1948. godine, a uredili su ga revolucionar Jovan Popović i nadrealista Milan Dedinac. Prvih nekoliko godina Jovan Popović se potpisuje kao odgovorni urednik, a u redakcijski sastav ulaze istaknuti pisci, koji nakratko ili duže obavljaju uredničku funkciju. Među njima su Dušan Kostić, Milan Bogdanović, Skender Kulenović, Risto Tošović, Tanasije Mladenović, Dušan Matić, Čedomir Mirković, Miloš I.Bandić i Zoran Gluščević. Sadašnji urednik Književnih novina je Bratislav R. Milanović.
Na odgovornim poslovima u Književnim novinama, kao glavni i odgovorni urednik i direktor, najduže je bio Tanasije Mladenović (1954-1968), koji je delio sudbinu ovog književnog i društvenog lista. Od početka, ali i dugo kasnije, Književne novine su bile zvanično glasilo Saveza književnika Jugoslavije, da bi potom, prerasle u glasilo Udruženja književnika Srbije. Jugoslovenski karakter obezbeđivali su mu ne samo objavljeni književni sadržaji, već i sastavi redakcije, uređivačkih odbora i izdavačkih saveta. Delio je i sudbinu ondašnjeg ideološki snažno obojenog društva, a zbog svojih sadržaja pojedini brojevi su zabranjivani, smenjivani urednici i cele redakcije, čime su sputavane, bar privremeno, umetničke slobode.
Od sedamdesetih godina, vodeću uredničku funkciju vršili su, filozof Dragan M.Jeremić, zatim književnici Milisav Savić, Milutin Petrović, Miodrag Perišić, Petar Cvetković, Predrag Dragić Kijuk, kao i Mića Cvijetić, doktor književnih nauka, pesnik, književni kritičar, putopisac i prevodiolac.
U Književnim novinama od samih početaka i sve decenije kasnije, sarađivali su i najpoznatiji srpski i jugoslovenski pisci, među kojima i Isidora Sekulić, Ivo Andrić, Desanka Maksimović, Branko Ćopić, Milorad Panić- Super, Oto Bihalji-Merin, Miodrag Pavlović, Skender Kulenović, Meša Selimović i drugi.
List nije bio bez upliva politike i ideologije, ali je odigrao i nezaobilaznu ulogu na osvajanju umetničkih sloboda i na demokratizaciju društva. Njegova uloga je, ipak, književna, a on predstavlja svedočanstvo književnog i kulturnog života, njihovih tokova, procesa i preobražaja.