U Narodnom muzeju Toplice održana je tribina sa izložbom na temu „Razgovor sa učenicima o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine.
Ovom događaju povodom obeležavanja 23 godine od NATO agresije na našu zemlju, prisustvovali su učenici Gimnazije i OŠ ,,Ratko Pavlović Ćićko“. Pesmom „Junaci sa Košara“ tribinu je otvorio hor „Deca neba“ OŠ „Ratko Pavlović Ćićko“, kojim rukovodi profesorka Slavica Stojanović, uz muzičku podršku profesora Dejana Živkovića. Učenica ove škole, Olga Ivić govorila je stihove „Prkosne pesme“, a u nastavku programa skupu se obratio v. d. direktora Dragan Popović i muzejski savetnik, istoričar Darko Žarić.
–U NATO agresiji napadnuti su vojni objekti u Toplici krstarećim raketama „Tomahavk“, a udar je bio u 20,03 sata na kasarnu Vojske Jugoslavije na Borovnjaku u Kuršumliji, kada je poginulo 11 a ranjeno je 5 pripadnika VJ. Već u 20,05 sati gađana je i vojna kasarna u Prokuplju, kada je poginuo vojnik Boban Nedeljković i ranjeno još 5 njegovih drugova. U Toplici je za odbranu otadžbine mobilisano oko 12.000 rezervista. Odziv na mobilizaciju u Toplici i Prokuplju bio je skoro 100 odsto, istakao je Žarić.
U Prokuplje je 11. maja stigao ruski humanitarni konvoj sa aeromobilnom bolnicom koja je bila pomoć Vlade Rusije Srbiji. Bolnica je postavljena pored Doma zdravlja.
Na Kosovu i Metohiji Topličani su se borili u vojnim jedinicama koje su bile na mestima sa najtežim borbenim zadacima (Košare, Kačikol, Đeneral Janković, Kačanik…). Poginulo je 66 vojnika, policajaca i civila, a 3 su se vodila kao nestala. Tada je u jurišu kao komandir čete u bici na Košarama, sa još 10 drugova, poginuo i Prokupčanin poručnik Ivica Petković.
Zločinački projektil pogodio je i jedanaestomesečnu bebu Bojanu Tošović,koja je zajedno sa ocem Božinom poginula u selu Merdare.
Tokom 78 dana bombardovanja iz Toplice je poginulo 84 lica, policajci, vojnici i civili. Porušeni su mostovi, vojni objekti, kuće. Za ovaj zločin niko nikada nije odgovarao.
Izložba sa fotografijama koje svedoče o krvavom NATO zločinu u Toplici, a koju su pripremili istoričari Darko Žarić i Petko Marjanović, biće otvorena do 12.aprila.