У организацији Народне библиотеке „Раде Драинац”,у Народном музеју Топлице,отворена је изложба књига из фонда Народне библиотеке Србије,аутора Дејана Вукићевића,под називом „Минијатура на зрну грашка“.
Традиција минијатурних издања стара је безмало као и штампане књиге уопште. Прву такву књигу Diurnale Mogantinum,објавио је Петер Шефер још 1468. године,рекао је говорећи о овој изложби аутор др Дејан Вукићевић.
Према националном,односно језичком кључу,заступљене су пре свега српске,а потом и руске,француске,словеначке,мађарске,немачке и чешке књиге.
Најмањом штампаном књигом сматра се Азбука у сликама Егона Пругмајера,објављена 1971. године у Лајпцигу у част међународне изложбе уметности књиге. Њене димензије су 3x2,5 mm.Оваква издавачка и типографска пракса никада заправо није узела већег маха,(осим рецимо у Совјетском Савезу) остала је спорадична ствар специфичних кругова књигољубаца.
Већница за културу у Општини Прокупље Милица Ерић,захвалила се овом приликом Народној библиотеци Србије што је омогућила Прокупчанима да ову изложбу виде баш у данима када ће се у нашем граду дешавати 48. Песничка манифестација Драинчеви сусрети песника и позвала све заинтересоване да дођу и да је виде.
Према речима аутора Вукићевића најзанимљивијим књигама се чине две ултра-микро-мини немачке књиге димензија 6x6 mm и Ратни манифест краља Фрање Јосипа I из 1914. године. Манифест садржи текст императора настао у Бањи Иши у тадашњој летњој резиденцији 28. јула 1914. На сам дан почетка рата. Димензија је 24x22mm,а књижица је окована гвозденим корицама на чијој предњој страни је профил цара у барељефу и текст,„Успомена светског рата“.