Književni stvaralac,profesor srpskog jezika u penziji Sibin Šović,u Narodnom muzeju Toplice,ljubiteljima pisane reči,predstavio je svoj 12 roman,pod nazivom „ Doseljenik “”.
– U ovom,15 po redu književnom delu koje sam napisao bavio sam se uvek aktuelnom temom za naše prilike – selidbom. Govorio sam o ljudima koji su prinuđeni da se sele iz različitih razloga iz zavičaja,o tome koga sreću i na kakve sve teškoće u novim sredinama nailaze,ali i o tome da su večiti „ dođoši”” i kao takvi vrlo često su i nepouzdani. Potrudio sam se da ispričam život čoveka od detinjih dana do šeste seobe od koje niko nije pobegao,a to je smrt,rekao je između ostalog govoreći o „ Doseljeniku “” autor.
Baveći se selidbom junaka u novoj knjizi Šović je slikao portrete onih ljudi koje je on upoznavao odlazeći u različite sredine i nailazeći na mnoge životne prepreke i mučne situacije, koje je mogao prevazići samo ako nije zaboravljao da ne sme da zaboravi da se bori.
– Kroz knjige koje je obožavao da čita,moj „ Doseljenik “” je delimično olakšavao sebi svaku selidbu,koja je neretko donosila suze i njemu i negovim bližnjima. Taj čarobni književni svet bio je samo trenutni „ spasilac “”. I kad se dešavaju iz lepih razloga selidbe su tužni događaji,jer se zbog njih kida prošlost,koja je svojina samo onoga,ko se od nje nije „ otkidao “”,istakao je Šović,upoznajući poštovaoce njegovog dela sa najnovijim romanom.
Autor je radnju i događaje gradio koristeći narativni stil pisanja,a jezik kojim je pričao vezivao je za prostor,u koji je seleći se,njegov junak odlazio.
U ime organizatora Doma kulture,Saša Milovanović je roman Sibina Šovića „ Doseljenik “” najavio kao njegovu prvu ovogodišnju knjigu,ističući da bi sledećom svoje čitaoce mogao da obraduje već 11. decembra.
O ovom književnom delu na promociji govorila je i profesor srpskog jezika Sonja Miljković.