Град Прокупље обавештава јавност да се током претходне ноћи догодио немили инцидент у којем је оштећено спомен-обележје Другом пешадијском пуку „Књаз Михајло“–Гвоздени пук, као и државна застава која се налази на овом меморијалном комплексу.
Овакви поступци представљају не само оштећење јавне имовине, већ и непоштовање историјског наслеђа, сећања на славне претке и жртву коју су припадници Гвозденог пука поднели у борби за слободу и државу Србију.
Овом приликом апелујемо на све грађане Прокупља да чувају и поштују културно-историјске знаменитости нашег града, јер ћемо само заједничком бригом и одговорним односом према својој прошлости показати да нам је стало до очувања историје, традиције и успомене на оне који су своје животе дали за Србију.
Надамо се да ће надлежни органи и службе да поступе у складу са законом, утврде све околности овог догађаја и предузму одговарајуће мере како би починиоци били идентификовани и адекватно санкционисани.
Град Прокупље ће и убудуће наставити да негује културу сећања и чува споменике који сведоче о славној историји нашег народа.
