Grad Prokuplje obaveštava javnost da se tokom prethodne noći dogodio nemili incident u kojem je oštećeno spomen-obeležje Drugom pešadijskom puku „Knjaz Mihajlo“–Gvozdeni puk, kao i državna zastava koja se nalazi na ovom memorijalnom kompleksu.
Ovakvi postupci predstavljaju ne samo oštećenje javne imovine, već i nepoštovanje istorijskog nasleđa, sećanja na slavne pretke i žrtvu koju su pripadnici Gvozdenog puka podneli u borbi za slobodu i državu Srbiju.
Ovom prilikom apelujemo na sve građane Prokuplja da čuvaju i poštuju kulturno-istorijske znamenitosti našeg grada, jer ćemo samo zajedničkom brigom i odgovornim odnosom prema svojoj prošlosti pokazati da nam je stalo do očuvanja istorije, tradicije i uspomene na one koji su svoje živote dali za Srbiju.
Nadamo se da će nadležni organi i službe da postupe u skladu sa zakonom, utvrde sve okolnosti ovog događaja i preduzmu odgovarajuće mere kako bi počinioci bili identifikovani i adekvatno sankcionisani.
Grad Prokuplje će i ubuduće nastaviti da neguje kulturu sećanja i čuva spomenike koji svedoče o slavnoj istoriji našeg naroda.
