Svoju drugu knjigu „Vidici sa Toplice“, koja sadrži i poeziju i prozu, autor Bojan Mladenović je predstavio u Narodnoj biblioteci „Rade Drainac“.
Prema rečima recenzenta knjige Sibina Šovića, autor je najpre objasnio zašto govori o temama iz zavičaja.
-Kroz njih je autor težio da „dodirne“ čitaoca svojim pesničkim slikama, izazove emociju i natera na razmišljanje. U njoj kroz mnogo dijaloga književni likovi govore o prolaznosti života, o savršenoj jednostavnosti. On kazuje da hrabre prati sreća, da niko nije savršen i da ceo život može stati u jedan tren, rekao je Šović.
U proznom delu svoje knjige Mladenović se bavio različitim temama, a sa velikom pažnjom govori i o sudbini Srba kroz različite vremenske periode.
-On oživljava predele i ljude, a posebno mesto daje pesniku i junaku Ratku Pavloviću Ćićku. Iz perioda istorije, početka 19. veka pesnikovu pažnju je posebno privukla Ćele kula. Cela ova grupa od 47 pesama odlikuje se poukama uz korišćenje anafora, komparacija u katrenima i tercinama. U stihovima je i filozofsko shvatanje vrednosti različitih životnih doba. U pogledu jezika pojavljuju se nove reči, jer promene u životnom trajanju našeg jezika su uvek prisutne, istakao je Šović.
Prema njegovom mišljenju, autor je pokazao zavidno znanje u poznavanju istorije Srba.
– Rastislav je tragao, vodio i borio se za svoj narod. Priče starijih o tim tamnim vekovima deca su „…Netremice slušala, ona manja bi zaspala u toku priče…“istakao je Šović i dodao da je književni portret Rastislava bio upečatljiv.
Posle različitih tema iz svakodnevnog života u Mladenovićevoj zbirci ima i poneke bajke, koje svakako zauzimaju važno mesto u knjizi.
-To su neobične priče koje nemaju veze sa stvarnim svetom. U njima životinje govore, ljudi lete, kuće se pretvaraju u dvorce, a one se obično pričaju deci, mada ih rado slušaju i stariji, kako bi odagnali brige koje im donosi svakodnevica, naglasio je Šović i podvukao da najnovija knjiga Bojana Mladenovića „Vidici sa Toplice“predstavlja kompleksno delo koje može zainteresovati različite generacije čitalaca.